Anketa: Koncert Hybrid bude výjimečný hudební zážitek

DATE: 30.11.2010

Anketa: Koncert Hybrid bude výjimečný hudební zážitek

Anketa mezi významnými osobnostmi české elektronické scény napovídá, že čtvrteční první koncert britského progresivního tělesa Hybrid v Česku bude výjimečná událost. Podle Josefa Sedloně z Radia 1 půjde o jednu z akcí roku, Djs Kaplick a IM se shodují, že to bude velký hudební zážitek. DJ a moderátor Béla En dokonce tvrdí, že „Hybrid jsou dokonalá ukázka toho, že taneční hudba je opravdu hudba a opravdové umění.“

Proč by si ho hudební fanoušci neměli nechat ujít?

Kaplick: Je to jeden z velkých hudebních restů, Hybrid jsou výjimeční producenti a na živo to bude určitě velký zážitek.
Béla En: Protože jejich starší brachové a ségry na ně čekali marně a oni teď budou mít možná jedinou příležitost vidět tyhle mistry epických breaků a beatů naživo. Hybrid jsou vyšší hudební škola pro všechny, kterým nestačí omezené základní učivo českých rádií a klubů.
Josef Sedloň: Pokud máte rádi sofistikovanou elektroniku na pomezi klubové i poslechové hudby, prostě musíte príjit, tohle bude jedna z akci roku!
IM Cyber: Protože kdybych na ně nešla, do smrti bych si vyčítala, že jsem se ochudila o jeden z nejlepších hudebních zážitků v životě.

 

Hybrid Live at Glastonbury 2010 (Part 1) from Hybrid on Vimeo.


Co dělá Hybrid výjimečné?

Josef Sedloň: Mají úzasný smysl pro náladu a své zvuky si vybírají pečlivě. Poslouchal jsem jejich 12 let staré album a většina věcí zní stále velmi současně.
Kaplick: Hybrid měli vždycky svůj vlastní zvuk a styl, kombinace živých nástrojů, hlavně orchestrálních prvků a energie jak v breaku, tak i v rovných beatech. Ne náhodou už od roku 1998, co jsem jejich produkci poprvé slyšel, patrří k mým nejoblibenějším producentům a to se do teď na rozdíl od jiných nezměnilo. Cit pro vývoj a atmosféru tracku je u nich hodně silný.
IM Cyber: Emoce, mistrovská práce s orchestrem. Pro jejich citlivou kombinaci hutných beatů a smyčců mám obrovskou slabost. Dokážou mě roztancovat a zároveň rozbrečet.
Béla En: Hybrid jsou dokonalá ukázka toho, že taneční hudba je opravdu hudba a opravdové umění.

 

Hybrid Live at Audioriver - Break My Soul from Hybrid on Vimeo.


Kterou jejich desku / skladbu máš nejradši?

IM Cyber: Miluju všechny jejich edit verze, u kterých se tak krásně usíná a jsou ideálním doprovodem k filmům, který mi jedou hlavou. A pak samozřejmě Finished Symphony. Live verzi z letošního Glastonbury si pouštím posledních pár měsíců každý den. Na koncert se připravuju poctivě :)
Kaplick: Je jich tolik, že ani nedovedu vybrat - jak remixy, tak vlastní skladby... z alb mám nejradši Wide Angle a Morning Sci-fi.
Béla En: Nejradši mám jejich první dvě alba Wide Angle a Morning Sci-fi. Miluju od nich spoustu skladeb, ale pokud musím vybrat tu nej, tak asi Finished Symphony. To je velké dílo.
Josef Sedloň: Album Morning Sci-Fi, Invisible Noise

Hybrid live 2011
 WEVAL - | 06. 11. 2023 | 20.00 | ROXY
© 2003 - 2012 copyright Barometr.net s.r.o.