Program

Hybrid vznikli v roce 1993 ve Swansea v Jižním Walesu. Brzy na sebe upozornili zásluhou několika remixů, v té době se ještě pohybovali v housových a tranceových vlnách. Server Breakbeat.cz uvádí, že jejich prvním úlovkem byla americká rockerka Alanis Morisette, pro kterou remixovali skladbu So Pure. V té už sem jim hlavnou honila myšlenka vlastního alba. Natočili ho v roce 1999 mimo jiné v Moskvě s devadesátičlenným Moskevským federálním orchestrem. Díky tomu je nahrávka Wide Angle plná emocí, vokálů a nabroušených zvuků. Pět tracků na něm nazpívala zpěvačka Julie Cruise známá ze soundtracku seriálu Twin Peaks Davida Lynche. DJ Brada za vrchol alba považuje skladbu Finished Symphony, v níž se podle něj dokonale snoubí progresivní zvuky a beaty s klasickou hudbou.

 
Další desku vydali o čtyři roky později. Pojmenovali ji Morning Sci-Fi aniž by tušili, za jak nadčasovou ji fanoušci breakbeatu budou považovat. "Propracované zlomené i rovné beaty, neodolatelné melodie, skvělé aranže a emotivní vokály tvořily dokonalý celek vyprávějící mimozemský příběh," popsal ho DJ Brada. Producentsky se pod Morning Sci-Fi podepsal i baskytarista legendárních New Order Peter Hook. I tentokrát živé smyčce nahrávali v Rusku, Moskvu ale vyměnili za Petrohrad a jeho vyhlášený Ermitážský orchestr. V okamžicích, kdy Hybrid poslali druhé album na trh, měli už za sebou spolupráci s Mobym, U2, The Orb a U.N.C.L.E., Freq Nastym, Carlem Coxem nebo Future Sound Of London. Moby je dokonce vzal s sebou na americké turné. Lepší průpravu na vlastní osmnácti měsíční světovou šňůru si přát nemohli.

Peter Hook Hybrid pomáhal i s třetím albem I Choose Noise. Pozorný posluchač na něm pozná charakteristický hlas Perry Farrell z rockové skupiny Jane’s Addiction. Pro živé smyčcové party si ale tentokrát zaletěli do amerického Seattle. Zřejmě v tom byl úmysl, Chris Healings a Mike Truman podle všeho zatoužili mít na desce hudbu jaká ohromuje diváky hoolywoodských velkofilmů.

Ani na aktuální desce Disappear Here nechybí světově uznávané hudební těleso, české fanoušky možná potěší, že několik skladeb Hybrid nahráli s Pražským symfonickým orchestrem. Poprvé se také na něm podílí nový člen skupiny, zpěvačka Charlotte James. První singl z této desky Break My Soul dali Hybrid volně ke stažení na internet.

Vstupenky na koncert Hybric v rámci Conference budou k dostání od čtvrtka 30. 9. v Ticketpro,  Ticketportal a nejlevněji na pokladně Lucerna Music Baru.

Hybrid live 2011
 WEVAL - | 06. 11. 2023 | 20.00 | ROXY
© 2003 - 2012 copyright Barometr.net s.r.o.