Jaga Jazzist: V Praze milujeme publikum a absinth

DATE: 06.03.2011

Jaga Jazzist: V Praze milujeme publikum a absinth

Týden po koncertě v Praze Jaga Jazzist balí mnohaměsíční turné a zavírají se do studia točit novou desku. Pro jejich fanoušky je to určitě dobrá zpráva, vždyť před vydáním One-Armed Bandit loni v lednu museli čekat pět let. Do Česka se parta kolem Larse Horntvetha opravdu těší. Loňské vystoupení na Conference zařadila mezi nejlepší tři na celé šňůře. „Hlavně díky řadě absintů, které jsme vypili na afterparty,“ směje Lars v minirozhovoru.

Co jste dělali od minulého koncertu na Conference loni v březnu?
Hráli jsme všude možně po Evropě, Japonsku, Norsku. Pomohlo nám to muzikantsky, myslím, že našim koncertům. Víš jak, pořád s něco děje, ale hlavně jsme koncertovali. Jediné k čemu jsme se dostali ve studiu, je oživit si pár starých skladeb, které jsme přidali do repertoáru.

Jak to vypadá s novou deskou, kdy ji začnete točit?
Právě na tom začínáme, jakmile v dubnu skončíme turné, jdeme do studia a doufám, že v něm vydržíme do konce roku. Nové album bychom rádi vydali na začátku příštího roku.

Od loni v lednu vydaného One-Armed Bandit jste stále na turné. Není už vysilující hrát tak dlouho jeden set list, čím si dobíjíte baterky?
Nevystupuje tak často, naposledy jsme hráli loni v srpnu v Katovicích v Polsku. Mezi tím pracujeme na skladbách našich dalších projektů, produkujeme nebo hrajeme s jinými kapelami.

Před několika týdny jste na facebooku zveřejnili vašich deset nejlepších loňských koncertů. V TOP 3 jste uvedli na Conference v Praze. Ano, atmosféra tam byla výborná, přišlo opravdu hodně lidí. Myslíte, že k vám Češi mají blíž než jinde v Evropě?
Velkou roli hrálo, že jsme si ten koncert hrozně užili i my. Od přivítání publikem, po hraní až po děkovačku. Jsme moc rádi, že máme v Praze tolik fanoušků, každý koncert je tím velmi zvláštní. A samozřejmě jsme se výborně bavili i na afterparty, hlavně díky několika druhům absintu, které jsme ochutnali)). Když na to tak vzpomínám, tak jsme se i moc dobře najedli v jedné pražské restauraci.) Sešlo se prostě hodně pozitivních věcí.

Jaga Jazzist
 TORTURED SOUL - | 22. 3. 2018 | 20.00 | FUTURUM MUSIC BAR DJ KRUSH - | 18. 4. 2018 | 20.00 | LUCERNA MUSIC BAR JAGA JAZZIST - | 15. 4. 2018 | 20.00 | LUCERNA MUSIC BAR
© 2003 - 2012 copyright Barometr.net s.r.o.