Kompletní program Conference s Jaga Jazzist

DATE: 21.03.2011

Kompletní program Conference s Jaga Jazzist

Kdo by měl dělat společnost Jaga Jazzist? To je vždy těžký úkol, jejich styl je velmi specifický a najít vhodné dje je vždy oříšek. Tentokrát jsme oslovili Ghonzalese a Rudeboye

Ghonzales se pohybuje na domácí taneční scéně od roku 1997. Je vnímán především jako drum´n´bassový DJ, ale jeho hudební rozpětí je mnohem širší. Na eklekticky laděných parties může během jeho setu zaznít dubstep, klasický funk s old shool hiphopem, breaks nebo abstraktní hip hop.

S Ghonzalesem "Na rovinu"

Při jeho drum'n'bassových setech stojí střídání atmosfér a pocit před tvrdostí, charakteristické je prolínání deepových tracků s tvrdšími. Snaží se rovněž o rytmickou rozmanitost a své sety uzpůsobuje prostředí, ve kterém hraje. Je residentem nocí Bush a Beatcase v klubu Roxy. Společně s Philipem TBC stojí každý páteční podvečer za pořadem Beatcase na radiu Wave, orientovaným na abstraktní hip hop, dubstep a jejich příbuzné styly.

Ghonzalese také znají posluchači Radia Wave, kde připravuje pořad Beatcase

Rudeboy je na taneční scéně proti Ghonzalesovi nováčkem, hraje teprve šest let. Dobře ho znají návštěvnící akcí Drumix, Let it roll, Take control, Break4beats, Bass (sk), Beatz (sk), Drumworks (at), In retrospect (uk), Bush, Inner space, Drumstation, Liquidity (sk), Touch the jungle. Rudeboy je rezidentem parties Drumix, Co2nspiracy @ o2.

Sety ke stažení

Brzy po experimentálních začátcích si našel "svůj" styl a v jeho setech tak můžete slyšet převážně 'inteligentní', funky a deep desky (Calibre, Icicle, Nymfo, Lynx, Zero T, Rockwell, Jubei, Alix Perez, Break, Commix nebo Spectrasoul). Nebojí se však sáhnout do bagu i pro tvrdší produkci nebo taneční hitovky (Noisia, Apex, Brookes Brothers, Culture Shock) nebo kombinace s jinými zlámanými styly (v poslední době můžete od Rudeboye za gramofony slyšet i breakbeatové sety). Po půl roce hraní založil spolu s DJem Stentionem duo Conspiracy (nyní již 6-členná crew) a začal pořádat menší párty různě po Praze.

Na jaře roku 2006 pak přišly první větší akce, hlavně po boku Shadowbox mafie. Od té doby se pomalu ale jistě stavá (ne)pravidelným hostem předních českých klubových akcí, kde často supportuje i zahraniční jména. Zahrál si také v Anglii (Londýn), Rakousku (Vídeň) nebo na Slovensku.

Je také redaktorem a fotografem Shadowboxu a label designérem německého vydavatelství Blu:Saphir, Sync:Saphir a Kubatkova labelu Beyond Belief. Dále má na svědomí grafiku k akcím Take Control a Let It Roll, pro ukázky portfolia klikejte sem. Spolu s dvojkou M4Y4 a ahZ pak v březnu roku 2008 rozjíždí mejdan DrumiX, díky kterému poprvé v Čechách představili Cyantifica, projekt Instra:mental a po dlouhé době přivezli SPORa, Nu:Tona, Logisticse, Subterru, Chrise.Su, SKCho a další

Jaga Jazzist
 TORTURED SOUL - | 22. 3. 2018 | 20.00 | FUTURUM MUSIC BAR DJ KRUSH - | 18. 4. 2018 | 20.00 | LUCERNA MUSIC BAR JAGA JAZZIST - | 15. 4. 2018 | 20.00 | LUCERNA MUSIC BAR
© 2003 - 2012 copyright Barometr.net s.r.o.