Jaga Jazzist: S orchestrem máme mnohem větší dynamiku

DATE: 01.10.2013

Jaga Jazzist: S orchestrem máme mnohem větší dynamiku

Zpravodajský portál Aktuálně se telefonicky spojil s Larsem Horntvethem, lídrem Jaga Jazzist, aby probrali jejich čtvrteční koncert v Praze a novou desku Live with Britten Sinfonia. Zajímavé povídání

Aktuálně.cz: Splnil se vám spoluprací s orchestrem sen, nebo to přišlo náhodou?

Lars Horntveth: Uvažovali jsme o tom několik let, měli jsme nabídky už dřív, ale až po albu One Armed Bandit jsme cítili, že se naše hudba hodí k orchestrálním aranžím. One Armed Bandit mělo nějaké orchestrální prvky, tak od nich bylo jednodušší expandovat. Byla to pro nás velká výzva, ale opravdu jsme si ji užili. A vlastně ještě užíváme - dosud jsme hráli se třemi orchestry a teď nás čeká ten pražský. Opravdu se na to těšíme.

A.cz: Většina vašich skladeb pro orchestr je přepsaný starší materiál, když nebudu počítat Prungen. Nenapadlo vás ale napsat skladby výhradně pro orchestr?

Někdy v budoucnosti bychom se tomu rozhodně rádi věnovali. Premisou desky, kterou jsme nahráli teď, ale bylo udělat nové aranže pro skladby, které už jsme napsali dříve. Samozřejmě by bylo skvělé pracovat od začátku na hudbě pro orchestr, to by pro nás byl sen. Snad na něj dojde někdy v budoucnosti. Doufám v to.

Celý rozhovor redaktora Adama Peška čtěte zde

JAGA JAZZIST WITH CITY OF PRAGUE PHILHARMONIC ORCHESTRA | 3. 10. 2013 | LUCERNA, VELKÝ SÁL
 WEVAL - | 06. 11. 2023 | 20.00 | ROXY
© 2003 - 2012 copyright Barometr.net s.r.o.