CONFERENCE 2008 - ANNIVERSARY EDITION

DATE: 20.11.2008

CONFERENCE 2008 - ANNIVERSARY EDITION

Soul of Man a Scott Nixon oslaví 10. narozeniny Finger Lickin v předvánoční Praze.

Odsvěcenou kapli Sacré Coeur v Praze na Smíchově poslední víkend před vánocemi rozlomí breakbeatoví jezdci Soul of Man a Scott Nixon z labelu Finger Lickin. Party Conference - anniversary edition bude oslava šesti let vysílání pořadu Breakbeat Conference pražského Radia 1 a desetiletého výročí založení londýnského labelu Finger Lickin. Hosty z Velké Británie za gramofony doprovodí DJ Czech z Kanady a domácí DJs Kaplick, Josef Sedloň, Diome, Click Joe a Macio. Hudba na dvou stageích až do rána.

Britský breakbeatový projekt Soul of Man patří k nejzajímavějšímu vývoznímu artiklu labelu Finger Lickin. V Česku vystupoval několikrát, ale v Praze bude mít premiéru. V roce 2005 málem zbořil Red Zone na festivalu Cosmic Trip v Teplicích, o rok později hrál v Česku opět, tentokrát na festivalu Love Planet.
Do Prahy 19. prosince přijede polovina londýnského projektu - Justin Rushmore. S parťákem Jemem Panufnikem debutovali pod hlavičkou Soul of Man už před deseti lety na kompilaci Breakthru vol. 1. V témže roce také založili label Finger Lickin, který od té doby zásadně ovlivňuje celou breakbeatovou scénu a který byl v letech 2002/2003/2004/2005 oceněn jako nejlepší breakbeatový label  na prestižním předávání cen s názvem Breakspoll. Bez jejich singlů si své sety neumí představit například Fatboy Slim, Freestylers, Dub Pistols, Plump DJs a další.
Fanoušci breakbeatu budou dobře znát i druhého vyslance labelu Finger Lickin na oslavách jeho desátého výročí v Praze. Scott Nixon se před třemi lety blýskl na kompilacích pro londýnský superclub Fabric a respektovaný časopis Knowledge. Do světa vyjíždí z francouzského světoznámého zimního střediska Chamonix. Jednou za měsíc tam Scott zve nejlepší světové DJe do Winter Baru Knowledge na svou rezidentní noc.
Za gramofony se pohybuje od roku 1991, je známý radikálním funky breakbeatem. Jako profesionální snowboardista hrál na mnoha prestižních závodech po celém světě - Burton European Open, Quiksilver fashion shows, Quiksilver Air and Style nebo mistrovství Velké Británie. Jeho vynikající mixérské dovednosti ocenilo několik časopisů, v jejichž anketách o nejlepšího světového dje se pravidelně umísťuje.
Třetí zahraniční host předvánoční breakbeatové mše v kapli Sacré Coeur v Praze je Čecho-Kanaďan DJ Czech, vlastním jménem Michal Kubenka, který jako třináctiletý kluk s rodiči odešel do Severní Ameriky. Za více než dvacetiletou kariéru stál na jednom pódiu namátkou s The Prodigy, Chemical Brothers, Daft Punk, Orbital, Porno for Pyros, Shamen, ale i hiphopery De La Soul a Snoop Doggem. Hraje všechny podoby breakbeatu i electra a svou produkci zaměřuje na breakové předělávky všemožných více čí méně představitelných hitovek.
Kariéru započal svou první rezidentní noc Soul Kitchen už v roce 1992 v horském středisku Whistler. Dnes je to nejdéle běžící klubovka v západní části Kanady. Po nějaké době pomáhal rozjet elekronickou scénu ve Vancouveru, a především mezi breakovými fanoušky si vybudoval svými sety velmi dobrou pověst. Díky tomu začal objíždět víceméně celý svět, což znamená, že za posledních 15 let strávil témeř každý víkend v klubu nebo na party. Vedle djingu spoluzaložil label Futuristic Funk Records, kde vycházely tracky jeho vlastní i jiných kanadských producentů.

ANNIVERSARY EDITION
 TORTURED SOUL - | 22. 3. 2018 | 20.00 | FUTURUM MUSIC BAR DJ KRUSH - | 18. 4. 2018 | 20.00 | LUCERNA MUSIC BAR JAGA JAZZIST - | 15. 4. 2018 | 20.00 | LUCERNA MUSIC BAR
© 2003 - 2012 copyright Barometr.net s.r.o.