DJ Czech: doufám, že můj set na Conference bude boží

DATE: 12.12.2008

DJ Czech: doufám, že můj set na Conference bude boží

Blíží se nám se breakbeatová party Conference se zástupci labelu Finger Lickin' Soul of Man & Scottem Nixonem. Celá tahle legrace se odehraje v odsvěcené kapli, máme se tedy na co těšit. Jeden z vystupujících, DJ Czech, byl vyzpovídán v exkluzivním rozhovoru, který najdete v článku.

Prý jsi byl nedávno v Asii v Jižní Korei. Jak ses tam dostal a jak se ti tam líbilo?

Byl jsem tam několikrát. Korea je OK, ale strašně jsem se v Soulu ztratil. Nikdo v té čtvrti, kde jsem nakupoval, nemluvil anglicky. Jediné, co jsem věděl o mém hotelu bylo, že je vedle Tesca, ale v Soulu je jich si padesát. Neměl jsem mobil ani číslo do hotelu. Ale dopadlo to dobře. Po čtyřech hodinách paniky jsem našel hotelové vizitky v nejmenší kapsičce v bundě. Promotéři čekali v hotelu a báli se, že se mi něco stalo. Měli radost, kdyz me uviděli.

Většina českých Djs, kteří se z Asie vrátí, tak vyprávějí, že tam je chladnější publikum, než v Evropě. Jak se na to díváš ty v širším kontextu, který máš?

Lidi nejsou moc znalí v muzice, jdou tam, kam ostatní, hlavně, kam běloši. Jsou více rezervovanější, moc nepařej. Když hraju v Asii, tak většinou pro neasiaty, hodně lidí ze Severní Ameriky tam učí angličtinu nebo jsou tam s armádou.

V Česku jsi doslova každou chvíli, přitom žiješ v Kanadě, kde máš rodinu. Máš tady druhý domov?

Bydlíme už v Česku přes rok. Koupil jsem si byt v Praze a zůstal na stálo. Ale pořád hodně vycestovávám za hraním, bývám často pryč na delší dobu.
 
Víkend před vánocemi budeš v Praze hrát s Justinem Rushmorem ze Soul of Man, jak vnímáš jejich label Finger Lickin?

Můžu říct, že je to jeden z mých nejoblíbenějších labelů. Kupuju si jejich od desky od začátku, od prvního release. S Justinem jsem hrál mnohokrát, on za mnou jezdí do Kanady, já za ním do Londýna, jsme kamarádi. Neviděl jsem ho už asi rok, takže se na něj těším, je to nejen výborný kluk, ale i DJ.

Fingerz letos slaví 10. výročí. Vzpomínáš si, kdy sis koupil jejich první desku?

Nevím, kdy to bylo, ale vím, že byla modrá. Je to Soul of Man s nějakým kazatelem. "I played the shit out of that one".

Někde psali, že máš značný vliv na kanadskou elektronickou hudbu. Co je na tom pravdy?

Tak v breakbeatu asi jo, jsem jedním z prvních DJs v Kanadě, který tento styl začal hrát. Lidi mě proto respektují, ale mých releasů zase není tolik, abych nějakých způsobem elektronickou hudbu ovlivňoval.
 
Abych byl upřímný, kromě Richie Hawtina, Tigy, v poslední době hodně úspěšném Deadmau5 a tebe, žádného dalšího kanadského Dje neznám. Mohl bys popsat tamní scénu?

Je tam hodně dobrých DJs. V Torontu frčí house a minimal od Kennyho Glascowa, na západním pobřeží ve Vancouveru jede new rave, glitch, mashup.

Kanada je známá otevřeným přístupem k migrantům. Platí to i v muzice, nedával ti někdo najevo, že nejsi rodilý Kanaďan?

Nikdy, nikdo nemá kanadské předsky, každému je tady jedno odkud jsi.

Party Conference, na které budeš 19. 12. v Praze hrát se bude konat v odsvěcené kapli. Už jsi v takovém prostoru hrál?

Můžu říct, že se těším. Do kostela nechodím, jen na dovolené, abych si ho vyfotil. Ale v kapli jsem ještě nehrál. Doufám, že můj set bude boží (haha). Myslím, že Kaplick by tam měl nahrát live set a nazvat ho Kaplick v kapli, to zní dobře.

ANNIVERSARY EDITION
 TORTURED SOUL - | 22. 3. 2018 | 20.00 | FUTURUM MUSIC BAR DJ KRUSH - | 18. 4. 2018 | 20.00 | LUCERNA MUSIC BAR JAGA JAZZIST - | 15. 4. 2018 | 20.00 | LUCERNA MUSIC BAR
© 2003 - 2012 copyright Barometr.net s.r.o.