Josef Sedloň: Soul Of Man nevydali špatný track

DATE: 15.12.2008

Josef Sedloň: Soul Of Man nevydali špatný track

Josef Sedloň by měl od fanoušků breakbeatů dostat medaili za zásluhy. Šest let každý den loví v novinkách tohoto žánru, aby je každou druhou neděli pustil posluchačům Rádia 1 v pořadu Breakbeat Conference. Příští pátek na narozeniny této relace v kapli Sacre Couer v Praze na Smíchově přijede Justin Rushmore z proslulého projektu Soul of Man a jeho parťák z labelu Finger Lickin Scott Nixon.

Londýnský label Finger Lickin, jehož zástupci Justin Rushmore z projektu Soul of Man a Scott Nixon přijedou 19. prosince hrát do Prahy, je v seznamu skladeb vašeho pořadu Breakbeat Conference, hojně zastoupený. Jaká je jeho pozice na breakbeatové scéně?

Určitě patří k zasadním značkám na poli breaků a to hlavně díky silným funky melodiím a hutným groovy beatům. Vzdyť v jejich stáji najdeme jména krom Soul Of Man jako Plump DJs, Lee Coombs či Drumattic Twins.

Vydavatelství sdružuje řadu top jmen, skoro to vypadá na takovou breakbeatovou mafii. Jak si to vysvětluješ? Je to díky čichu na skvělé producenty šéfů tohoto labelu?

Myslím si, že dvojice Soul Of Man má prostě dobrý čuch a hlavně jsou to v pohodě lidi a tak i snadno získají přízeň dalších.

Finger Lickin před deseti lety založili Soul Of Man, můžeme je podle tebe vnímat jako nejvlivnější breakbeatové producenty na světě?

To si myslím, že už je trochu přehnané konstatování, ale určitě patří mezi velmi kvalitní producenty, ve své diskografii prostě nemají špatný track.

Justin nebude v Česku vystupovat poprvé, hrál už na Cosmic Tripu, Vibrations, Love Planet. Kdes ho potkal ty a jak na jeho set vzpomínáš?

To si pamatuju přesně, poprvé to bylo na Cosmic Tripu, kde jsem hral před ním a to samé se pak opakovalo i na festivalu Love Planet v Praze před 2,5 lety.

Scott Nixon není zas tak provařené jméno, co o něm víš ty? Hraješ jeho skladby?

Scotta znám z projektu Shimon & Nixon, kteří už na FL taky pár vinylů vydali. Jejich skladby jsme představili v BBC už několikráte, takže hraju.-)

Vánoční party Conference v kapli Socre Couer v Praze na Smíchově se hlásí k odkazu agentury Lighthouse, v které jsi působil spolu s Markem Vavrošem, promotérem Conference. Byl to právě Lighthouse, který k nám vozil největší breakbeatové pecky na festival Lucky People Center. Jak na tu dobu vzpomínáš?

To asi není na mě, abych to posuzoval, ale určitě jsme byli první, kdo se tomuto žánru u nás soustavněji věnoval od roku 2000. Poprvé jsme představili jména jako Stanton Warriors, Lee Coombse, Tayo nebo Adam Freeland.

Party Breakbeat Conference, kterou pořádal Lighthouse dala jméno pořadu na Rádiu 1, který s Kaplickem uvádíte už šest let. To je pěkná řádka let, baví tě to ještě vůbec?

Kdyby mě to nebavilo, tak bych to asi už nedělal. Faktem ale je, že v současnosti už nevychází tolik kvalitního breakbeatu jako v minulosti a tak pořad jednou za 14 dní alternuje s Shadowboxem v neděli od 19h.

Podle čeho si vybíráte skladby, které v pořadu odehrajte?

Je to jednoduché, to co mě a Martina nejvíce osloví za 14 dní to představíme.

Ze začátku, pokud se nepletu, jste Breakbeat Conference moderovali spolu. Teď se střídate, proč?

Pořad jsem v říjnu 2002 začal vysílat sám a zhruba po měsíci jsem oslovil Martina (pracoval v Lighthouse), jestli to nechce připravovat se mnou. Nyní pořad vysílame spolu, jen pokud někdo nemůže, tak sami.

Conference se Soul of Man, Scottem Nixonem a DJ Czechem se bude konat v odsvěcené kapli. Už jsi někdy hrál podobném prostoru?

Jako interpret ještě ne a tak jsem v očekávání.-)

ANNIVERSARY EDITION
 TORTURED SOUL - | 22. 3. 2018 | 20.00 | FUTURUM MUSIC BAR DJ KRUSH - | 18. 4. 2018 | 20.00 | LUCERNA MUSIC BAR JAGA JAZZIST - | 15. 4. 2018 | 20.00 | LUCERNA MUSIC BAR
© 2003 - 2012 copyright Barometr.net s.r.o.