Program

BAR STAGE

-------------------------------------------------------------------------------------

SOUL OF MAN

soul of man

Britský breakbeatový projekt patří k nejzajímavějšímu vývoznímu artiklu labelu Finger Lickin. V Česku už vystupoval několikrát. V roce 2005 málem zbořil Red Zone na festivalu Cosmic Trip v Teplicích, o rok později hrál v Česku znovu v Red Zone, ale tentokrá na festivalu Love Planet. Do Prahy 19. prosince přijede polovina londýnského projektu - Justin Rushmore. S parťákem Jemem Panufnikem debutovali pod hlavičkou Soul of Man už před deseti lety na kompilaci Breakthru vol. 1. V témže roce také založili label Finger Lickin, který od té doby zásadně ovlivňuje celou breakbeatovou scénu. Bez jejich singlů si své sety neumí představit například Fatboy Slim, Freestylers, Dub Pistols, Plump DJs a další. Někdy v roce 1988 objevují dva londýňané - Justin Rushmore a Jem Panufnik - nový funkový sound, pod jehož vlivem pak deset let djují a sbírají producentské zkušenosti. Jejich debut pod hlavičkou "Soul of Man" přichází v roce 1998 v podobě mixované kompilace Breakthru vol.1. V témže roce zakládají vlastní label Finger Lickin', který od té doby ovlivňuje celou breakbeatovou scénu.
-------------------------------------------------------------------------------------

SCOTT NIXON


dj Scott Nixon

Scott Nixon se před třemi lety blískl na kompilacích pro londýnský superclub Fabric a respektovaný časopis Knowledge. Do světa vyjíždí z francouzského světoznámého zimního střediska Chamonix. Jednou za měsíc tam Scott zve nejlepší světové DJe do Winter Baru Knowledge na svou rezidentní noc. Za gramofony se pohybuje od roku 1991, je známý radikálním funky breakbeatem. Jako profesionální snowboardista hrál na mnoha prestižních závodech po celém světě - Burton European Open, Quiksilver fashion shows, Quiksilver Air and Style nebo mistrovství Velké Británie. Jeho vynikající mixérské dovednosti ocenilo několik časopisů, v jejichž anketách o nejlepšího světového dje se pravidelně umísťuje.
------------------------------------------------------------------------------------
DJ CZECH
 
dj czech

Vlastním jménem Michal Kubenka, jako třináctiletý kluk s rodiči odešel do Severní Ameriky. Za více než dvacetiletou kariéru stál na jednom pódiu namátkou s The Prodigy, Chemical Brother, Daft Punk, Orbital, Porno for Pyros, Shamen, ale i hiphopery De La Soul a Snoop Doggem. Hraje všechny podoby breakbeatu i electra a svou produkci zaměřuje na breakové předělávky všemožných více čí méně představitelných hitovek. Kariéru započal svou první rezidentní noc Soul Kitchen už v roce 1992 v horském středisku Whistler. Dnes je to nejdéle běžící klubovka v západní části Kanady. Po nějaké době pomáhal rozjet elekronickou scénu ve Vancouveru, a především mezi breakovými fanoušky si vybudoval svými sety velmi dobrou pověst. Díky tomu začal objíždět víceméně celý svět, což znamená, že za posledních 15 let strávil téměř každý víkend v klubu nebo na party. Vedle djingu spoluzaložil label Futuristic Funk Records, kde vycházely tracky jeho vlastní i jiných kanadských producentů.
-------------------------------------------------------------------------------------


JOSEF SEDLOŇ

sedlon

Josef začínal v devadesátých letech na legendární stanici Radio 1 a později se podílel na vytváření hudební scény v nezapomenutelné promo agentuře Lighthouse.  Jako dj se zajímal spíše o underground a od roku 1990 startuje své hraní v klubu Strahov 007, ale v několika následujících letech objíždí snad všechny kluby u nás a brzy překračuje svými schopnostmi i hranice České republiky. Během své bohaté hudební kariéry si vyzkoušel mnoho stylů a po právu ho můžeme nazvat komplexním djem, který se postavil na jedno podium s takovými matadory, jako třeba Carl Cox, Layo and Bushwacka, Spooky, Josh Wink, David Holmes, Adam Freeland a další. Na svém kontě má mnoho kompilací a úspěchem bylo určitě i jeho vystoupení na světoznámém festivalu BIG CHILL v Anglii, kde se představil se svým electronicko-acoustickým setem. Josef bezesporu patří k tomu nejlepšímu co může tuzemská scéna nabídnout.
------------------------------------------------------------------------------------

KAPLICK

kaplick

Vlastním jménem Martin Kappel, 25 let. Začal hrát v roce 1998 spíše downtempo a breakbeat. Po nešťastném odcizení všech desek nastává naprostá specializace na breakbeat ve všech jeho podobách. Přesto se v jeho setech dá nalézt i trocha rovného beatu. Jako DJ hrál na akcích s většinou zahraničních breakbeatových hvězd, které se dosud do Čech podívaly – výčet obsahuje jména jako Adam Freeland, Rennie Pilgrem, B.L.I.M., DJ Hyper, Lee Coombs, Koma + Bones, Aquasky vs Masterblaster, FC Kahuna. Jeho sety ve své taneční podobě jsou především progresivněji laděné, ovlivněné zvukem labelů jako Marine Parade, Acetate či Kilowatt. Ovšem dočkat se můžete v podstatě i jakéhokoliv jiného zvuku současného tanečního breakbeatu, protože věří že čerstvost tohoto stylu je právě v jeho různorodosti. Rád také, pokud k tomu dostane příležitost, potěší i ucho posluchačovo chilloutovými breaky plnými ploch, příjemných beatů a ragga vokálů.
------------------------------------------------------------------------------------

SOFA STAGE
 


------------------------------------------------------------------------------------
 

 


DIOME


diome

Zúčastnil se prestižní Red Bull Music Academy v Irsku, jako jeden ze 60 nejtalentovanějších mladých djs z celého světa. S jedním z nejlepších českých saxofonistů Ivanem Myslikovjanem utvořil v roce 2001 projekt SAX'O'PHONO a zároveň rezidentní noci tohoto projektu v klubu Mecca, Praha. Také se stal produkčním plzeňského klubu Divadlo pod Lampou, Plzeň (2001-2002) a hrál na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech (2001-2003). V roce 2002 spoluzakládá produkční a bookingovou agenturu Boo-kings. V plzeňském klubu House of Blues a In Spiral pořádal párty Deepin (2002-2003). Festival Colours Of Ostrava, Rock For People, resident párty Jazzda v klubu In Spiral, Plzeň a rezident baru Hergetova Cihelna v Praze (2003-2004). V roce 2004 hrál na Summer Of Love. Také vystoupil s Milošem Vacíkem (Sluneční Orchestr) s rezidentně hraje v klubu Anděl v Plzni a v sérii benefičních parties Spacebox. Rok 2005 přináší rezidentní párty Clashback - Underground Plzeň, Wow! - Cross Club Praha, nekončící večírky v novém Mazaném Králíčku, Moderování pořadu Českého rozhlasu - Bez Filtru, účast na festivalech CArl COx Presents The Festival a Shotgun Euro. V klubu Divadlo Pod Lampou vystoupil v zajímavém projektu spolu s Michalem Pavlíčkem (Pražský Výběr) a Zdeňkem Bínou (-123 minut). Tohoto roku se také stal členem bookingu Vivacity a křtil CD Magnetik v klubu Mecca. Festivalové Léto 2006 bylo pro Dioma řadou hraní na Summenr Of Love, Vibrations, Shotgun Euro, Love Planet. V novém plzeňském klubu PH+ se stává rezidentem pravidelné párty Fresssh!. Vystoupení s Danem Bártou, Monikou Načevou a Imranem Zanghi (Monkey Bussiness). Rezident klubu Buena Vista v Plzni.-------------------------------------------------------------------------------------

CLICK JOE

click joe

jako DJ selektuje hudbu od roku 2001. V chilloutech a prostorech k tomu určeným, rád dotváří atmosféru eklektickým mixem najazzlé a deep hudby. Tam, kde se tančí, pak preferuje desky jakkoliv načichlé detroitským technem nebo smysluplným minimalem. V Brně se podílí na chodu večírků Magion (Fléda) a Musikfarben (Perpetuum). Za svou „kariéru“ si zahrál například s: Murcof, Jamie Lidell, Magda, Gregor Tresher, Daniel Stefanik, Someone Else, Oliver Koletzki, Inverse Cinematics, Jeff Bennett, Niederflur, MIA, Quarion, Skwerl, Miss Fitz, Adam Beyer, Jahcoozi, Off Pop, The Glimmers ad. Kromě hraní po klubech a festivalech píše o hudbě pro časopis XMAG a server NuBreed.cz.
-------------------------------------------------------------------------------------

MACIO

macio

Rezident Plzeňského PH+ a Pražské Meccy toho během své kariéry za mixážním pultem stihl poměrně hodně, například celkem pět residentních nocí, nebo si zahrát po boku Erica Prydze, Bena Longa, Damiana Wilsona, Lisy Loud, Steve Smarta, Fidelity Kastrow, Jonty Skrufff, Tony Haze, Pete Doyla a spousty dalších. Jeho sound se dá specifikovat jako svěží deep, groovy, pumpin, progressive house s prvky nu disca okořeněného špetkou electra. Objevil se na festivalech Mácháč, Semtex Culture, High Jump nebo Summer of Love a jeho cesty za booingy už překročili i hranice naší země, konkrétně k sousedům  do Bratislavy, nebo slunné Itálie.

 

ANNIVERSARY EDITION
 TORTURED SOUL - | 22. 3. 2018 | 20.00 | FUTURUM MUSIC BAR DJ KRUSH - | 18. 4. 2018 | 20.00 | LUCERNA MUSIC BAR JAGA JAZZIST - | 15. 4. 2018 | 20.00 | LUCERNA MUSIC BAR
© 2003 - 2012 copyright Barometr.net s.r.o.